Սառա Եսայանը, Ռաֆայել Քոթանջյանը, Միհրան Հարությունյանն ու Արթուր Ալեքսանյանն ստացան «Երևանի պատվավոր քաղաքացի» կոչումները
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հիմք ընդունելով Երևան քաղաքի ավագանու հոկտեմբերի 5-ի որոշումը, մայրաքաղաքի 2798-րդ տարեդարձի առթիվ հանդիսավոր պայմաններում, Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչում է շնորհել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի մեծահասակների պոլիկլինիկայի բժիշկ-ռևմատոլոգ, ՀՀ վաստակավոր բժիշկ Սառա Եսայանին, դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռաֆայել Քոթանջյանին, Ռուսաստանի և Հայաստանի չեմպիոն, Եվրոպական խաղերի արծաթե մեդալակիր, Ռուսաստանի Դաշնության միջազգային կարգի սպորտի վարպետ Միհրան Հարությունյանին և հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտիկ, աշխարհի կրկնակի և Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 2016թ. ամառային օլիմպիական խաղերի ոսկե մեդալակիր Արթուր Ալեքսանյանին:
Շնորհավորելով և հանձնելով հավաստագրերը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ Երևանի պատվավոր քաղաքացու պատվաբեր կոչումը նրանցից յուրաքանչյուրն իրավամբ վաստակել է: Եվ սա, ըստ էության, Հայաստանի Հանրապետության, նաև համայն հայության մայրաքաղաք Երևանի պատիվը միշտ բարձր պահելու նրանցից յուրաքանչյուրի ներդրած ջանքերի ու նրանց նվիրվածության յուրովի գնահատանքն ու գնահատականն է:

Саре Есаян, Рафаэлю Котанджяну, Миграну Арутюняну и Артуру Алексаняну присвоено звание «Почетный гражданин Еревана»
В рамках празднества «Эребуни-Ереван 2798» мэр Еревана Тарон Маргарян, основываясь на решении Совета Старейшин Еревана, принятого 5-го октября, в торжественной обстановке присвоил звание «Почетный гражданин Еревана» врачу-ревматологу поликлиники для взрослых медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич», заслуженному врачу РА Саре Есаян, Народному артисту РА Рафаэлю Котанджяну, борцу греко-римского стиля, чемпиону Армении и России, обладателю серебряной медали Европейских игр, вице-чемпиону летних Олимпийских Игр 2016 года, мастеру спорта России международного класса Миграну Арутюняну и борцу греко-римского стиля, двухкратному чемпиону мира и трехкратному чемпиону Европы, обладателю золотой медали летних Олимпийских Игр 2016 года Артуру Алексаняну.
Поздравив и вручив сертификаты, мэр Тарон Маргарян отметил, что каждый из них по праву заслужил звание «Почетного гражданина Еревана». И это, по сути, является своеобразной оценкой преданной работы каждого из них.