«Русские Автобусы-Группа ГАЗ» ընկերությունը հետաքրքրված է Երևանի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխման ծրագրով
Երևանի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխման ծրագրին մասնակցելու ցանկություն է հայտնել ավտոբուսների արտադրության ոլորտում հայտնի «Русские Автобусы - Группа ГАЗ» ընկերությունը: Ընկերության արտաքին տնտեսական դեպարտամենտի տնօրեն Դմիտրի Պիժիկովի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ժամանակ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը ներկայացրել է այն հիմնական պահանջներն ու մոտեցումները, որոնք տեղ են գտնելու քաղաքային տրանսպորտի նոր համակարգի ներդրման ծրագրում:
«Երևանի քաղաքապետարանն այսօր նոր ավտոբուսների ձեռքբերման հարցում առաջարկություններ է ստացել և ստանում ոլորտում հայտնի տարբեր ընկերություններից: Տրանսպորտային նոր ցանցով առաջարկվում է Երևանում գործարկել 845 ավտոբուս: Այժմ հստակեցվում են բոլոր այն չափորոշիչները, որոնց համապատասխան էլ կընտրվեն անհրաժեշտ ավտոբուսները»,- նշել է Հրաչյա Սարգսյանը:
Դեպարտամենտի տնօրեն Դմիտրի Պիժիկովը ներկայացնելով «Русские Автобусы- Группа ГАЗ»-ի գործունեությունը՝ նշելով, որ ընկերությունն արտադրում է քաղաքային տիպի ավելի քան 20 բազային ավտոբուսներ: Ընկերության ավտոբուսները զբաղեցնում են ռուսաստանյան շուկայի շուրջ 75%-ը: Մոդելային շարքի բազմազանությունը հնարավորություն է տալիս հաշվի առնել ավտոբուսների երթևեկությունը նաև բարդ տեղանքի պայմաններում: Ինչպես տեղական, այնպես էլ արտասահմանյան արտադրության պահեստամասերի ու այլ բաղկացուցիչների կիրառումը հնարավորություն է տալիս ապահովել ավտոբուսների բարձր որակը: Դմիտրի Պիժիկովը նաև նշել է, որ իրենք պատրաստ են հյուրընկալել երևանյան պատվիրակությանը, որը տեղում կարող է ծանոթանալ ավտոբուսների արտադրական գործընթացին ու տեխնիկական հնարավորություններին:
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքապետարանը պատրաստ է քննարկելու ոլորտի բարեփոխմանն ու կանոնակարգմանն ուղղված ցանկացած առաջարկ, որը կհամապատասխանի մշակված նախագծով սահմանված պահանջներին:

Компания «Русские автобусы - Группа ГАЗ» заинтересована программой реформ транспортной системы Еревана
18.04.2019
Известная компания «Русские Автобусы - Группа ГАЗ» выразила желание принять участие в реализации программы реформирования транспортной системы Еревана.
В ходе встречи с делегацией, возглавляемой директором департамента по внешнеэкономическим вопросам компании Дмитрием Пыжиковым первый заместитель мэра Еревана Грачья Саргсян представил те основные требования и подходы, которые будут включены в программу внедрения новой системы городского транспорта в столице.
«Мэрия Еревана от разных известных компаний получает предложения по приобретению новых автобусов. По проекту новой транспортной сети, предлагается задействовать в Ереване 845 автобусов. Сейчас уточняются все те критерии, по которым будут выбраны необходимые автобусы», - отметил Грачья Саргсян.
Представляя деятельность компании «Русские Автобусы – Группа ГАЗ», директор департамента Дмитрий Пыжиков, отметил, что фирма производит свыше 20 моделей автобусов городского типа. Автобусы компании занимают около 75% российского рынка. Разнообразие моделей дает возможность учесть нюансы эксплуатации автобусов в условиях сложного рельефа. Запчасти и другие детали как российского, так и иностранного производства позволяют обеспечить высокое качество автобусов. Дмитрий Пыжиков отметил также, что они готовы принять у себя ереванскую делегацию, чтобы на месте познакомить с производственным процессом и техническими возможностями автобусов.
Первый заместитель мэра Еревана еще раз подчеркнул, что мэрия готова обсудить любые предложения по реформированию и регулированию данной сферы, которые будут отвечать требованиям, изложенным в разработанной программе.