Մայրաքաղաքում կգործի հաշմանդամների ավտոտրանսպորտային միջոցների կայանման համար նախատեսված անվճար 101 ավտոկայանատեղի
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի առաջարկով և Երևանի ավագանու հունիսի 24 -ի համապատասխան որոշման պահանջների հիման վրա առաջին և երկրորդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող անձանց կողմից վարվող կամ այդ անձանց տեղափոխող ավտոտրանսպորտային միջոցների կայանման համար մայրաքաղաքի վճարովի ավտոկայանատեղերում առանձնացվել, նշագծվել և կահավորվել են 101 հատուկ տարածքներ: Դրանք հաշմանդամներին կտրամադրվեն անվճար հիմունքներով: Հաշմանդամների համար նախատեսված կայանատեղիների կահավորումը մեկնարկել էր հուլիսի 1-ին և այժմ ամբողջությամբ ավարտված են: Ըստ այդմ, պատրաստվել է նաև հաշմանդամների մեքենաներին փակցվող տարբերանշանը, որն ստանալու համար վերոնշյալ անձիք, ավագանու սահմանած կարգով, կարող են դիմել Երևանի քաղաքապետարան` ներկայացնելով Երևանի ավագանու համապատասխան որոշմամբ սահմանված անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը:
Երևանի ավագանու որոշումներին կարելի է ծանոթանալ Երևանի քաղաքապետարանի www.yerevan.am պաշտոնական կայքում:

В столице начнет действовать 101 бесплатная автостоянка для парковки транспортных средств лиц с ограниченными физическими возможностями.
12.08.2014
По предложению мэра Еревана Тарона Маргаряна и по решению городского совета для парковки транспортных средств владевльцами или пассажирами, которых являются инвалиды первой и второй группы, на территориях платных стоянок столицы  уже выделены   и обозначены  101 отдельное место.
Лицам  с ограниченными физическими возможностями эти места будут предоставлены бесплатно .
Процесс по организации платных автостоянок стартовал   1-го июля текущего года и уже полностью закончен.
Также готовы соответствующие наклейки на автомобили, для получения которых вышеупомянутые лица могут обратиться в мерию Еревана в порядке принятым городским советом.