Մարտի 8-յան հաճելի անակնկալներ՝ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից
չխախտելով վերջին տարիներին ձևավորված բարի ավանդույթը՝ Երևանի քաղաքապետարանը Մարտի 8-ի առթիվ հաճելի անակնկալներ է նախապատրաստել մայրաքաղաքի կանանց, աղջիկների և այդ օրը Երևանում գտնվող իգական սեռի զբոսաշրջիկների համար:
Անակնկալները կմեկնարկեն «Զվարթնոց» օդանավակայանից, որտեղ վաղ առավոտից ժամանող բոլոր կանանց և աղջիկներին նվիրելու են ծաղիկներ ու շնորհավորական բացիկներ:
Ժամը 12:00-ից մինչև 18:00-ն մայրաքաղաքի փոքր կենտրոնի տարբեր հատվածներում, մասնավորապես՝ Հյուսիսային պողոտայում, Ավ. Իսահակյանի և Արամ Խաչատրյանի արձանների հարակից տարածքներում ևս սպասվում են հաճելի անակնկալներ, այդ թվում նաև՝ երաժշտական կատարումների տեսքով:
Օրվա ընթացքում անակնկալ ֆլեշմոբեր են սպասվում նաև Երևանի մետրոպոլիտենում երթևեկող կանանց ու աղջիկներին:
Իսկ էքստրեմալ զգացողությունների սիրահար կանայք և աղջիկները ժամը 17:00-19:00-ն կարող են այցելել Ազատության հրապարակ:

Приятный сюрприз к 8 марта от мэрии Еревана
по случаю 8 марта, не нарушая добрую традицию, мэрия Еревана подготовила приятные сюрпризы для женщин и девушек столицы, а также для представительниц женского пола, находящихся в этот день в Ереване.
Сюрпризы начнутся в аэропорту «Звартноц», где с раннего утра прибывших в столицу женщин и девушек будут встречать цветами и поздравительными открытками.
С 12:00 до 18:00 в малом центре-на Северном проспекте, на территориях, близлежащих к памятникам А. Исаакяну и Арама Хачатряну, женщин будут ждать приятные сюрпризы.
На протяжении всего дня в ереванском метрополитене будут организованы интересные флешмобы. С 17:00 до 19:00 на площади Азатутян (площадь Свободы) приятный сюрприз ожидает любителей экстрима.