Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Պատրիկ Գալագերին
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Պատրիկ Գալագերի հետ: Բարձր գնահատելով հայ-բրիտանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը՝ քաղաքապետը կարևորել է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության, ինչպես նաև այլ ձևաչափերով իրականացվող ծրագրերում Երևանն ընդգրկելու հարցը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպանն իր հերթին ընդգծել է համատեղ ծրագրեր իրագործելու անհրաժեշտությունը և նշել, որ համայնքային մակարդակում գործակցության հաստատումը հնարավորություն կտա բացահայտելու այն ուղիները, որոնցով բրիտանական փորձառությունը կօգնի հաղթահարել մարտահրավերները:
Ջոն Պատրիկ Գալագերին ներկայացնելով քաղաքային տնտեսության կառավարման գործում իր մոտեցումները՝ Հրաչյա Սարգսյանը, մասնավորապես, կարևորել է տեխնիկական աջակցության ու փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացումը տրանսպորտային համակարգի արդյունավետ կառավարման, շրջակա միջավայրի բարելավման ու քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների թվայնացման բնագավառներում:

Мэр Грачья Саргсян принял посла Великобритании в Армении Джона Патрика Галлагера
Мэр Еревана Грачья Саргсян принял чрезвычайного и полномочного посла Соединенного Королевства в Армении г-на Джона Патрика Галлагера.
Высоко оценивая уровень армяно-британских отношений, мэр подчеркнул важность включения Еревана в программы, осуществляемые Великобританией или в других форматах. Выразив благодарность за теплый прием, посол в свою очередь подчеркнул необходимость реализации совместных программ, отметив, что установление взаимодействия на уровне общины позволит выявить направления, в которых британский опыт поможет преодолеть трудности.
Представив г-ну Галлагеру свои подходы в управлении городским хозяйством, Грачья Саргсян отметил особую важность осуществления программ по технической поддержке и обмену опытом в области управления транспортной системой, улучшения окружающей среды и цифровизации общественных услуг, предоставляемых населению. Собеседники также обменялись мыслями относительно других вопросов, представляющих взаимный интерес.