Քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Արցախի մայրաքաղաքի գործընկերոջ հետ
Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է քաղաքապետի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Երևանում գտնվող Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանին:
Ողջունելով և շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար՝ Հայկ Մարությանն ընդգծել է Արցախի և մասնավորապես Ստեփանակերտի նկատմամբ իր առանձնահատուկ վերաբերմունքն ու հատկանշել, որ սերտ համագործակցությունը Արցախի մայրաքաղաքի հետ պետք է լինի շարունակական, իսկ փոխգործակցության ուղղություններն էլ առաջիկայում ընդլայնվելու են:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի համար և շնորհավորելով Հայկ Մարությանին Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ՝ Սուրեն Գրիգորյանը մաղթել է գործնական հաջողություններ պատասխանատու աշխատանքում, ինչը կծառայի նաև հայկական երկու մայրաքաղաքների միջև ձևավորված համագործակցության զարգացմանը:

Мэр Айк Марутян встретился с мэром столицы Арцаха
Новоизбранный мэр Еревана Айк Марутян встретился с мэром Степанакерта Суреном Григоряном, находящимся в Ереване для участия в церемонии инаугурации мэра Еревана.
Поприветствовав и выразив благодарность за принятие приглашения, Айк Марутян подчеркнул свое особое отношение к Арцаху и Степанакерту в частности. Мэр Еревана также отметил, что тесное сотрудничество со столицей Арцаха будет носить продолжительный характер, а направления взаимодействия в скором времени будут расширены.
Выразив благодарность за приглашение и поздравив Айка Марутяна с избранием на должность мэра Еревана, Сурен Григорян пожелал ему новых успехов в ответственном деле, что в свою очередь послужит также развитию сотрудничества, сформированного между двумя армянскими столицами.