Հետադարձ հեռախոսազանգի հնարավորություն՝ «Շտապբուժօգնություն» ընկերությունում. կայացել է աշխատանքային հերթական խորհրդակցությունը
Մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում շարունակվում է բազմահարկ բնակելի շենքերի աղբամուղների փակման գործընթացը: Այս պահին 178 գործող աղբամուղ կա: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանձնարարել է ծրագիրն ամբողջությամբ ավարտին հասցնելու քայլեր ձեռնարկել:
«Շտապբուժօգնություն» ընկերությունում քաղաքացիների կանչերին արագ արձագանքելու նպատակով զանգերի կենտրոնում ներդրվում է հատուկ համակարգ, որը հետադարձ հեռախոսազանգի հնարավորություն կտա: Քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը զեկուցել է, որ տեխնիկական համալրման աշխատանքներն ավարտական փուլում են:
«Երևանի ավտոբուս» ընկերությունում գրանցված վարորդները ևս առողջապահական ապահովագրության հնարավորություն կունենան: Զեկուցվել է, որ մրցույթը կայացել է, հաղթող կազմակերպության հետ կկնքվի պայմանագիր:
Սուբսիդիոն պայմանագրերի համաձայն՝ մեկնարկել է Նուբարաշեն վարչական շրջանի չլուսավորվող փողոցների արտաքին լուսավորության ցանցի կառուցումը: Գործընթացն իրականացվում է նաև Արաբկիր և Շենգավիթ վարչական շրջաններում:
Երևանի քաղաքապետարանի վարչական 2 շենքերի տանիքներին ևս կտեղադրվեն արևային կայաններ: ՄԱԿ-ի գրասենյակի հետ բանակցություններ են տարվում՝ այս ծրագիրը որպես էներգաարդյունավետության մասնիկ դիտարկելու և նախագիծը համաֆինանսավորելու նպատակով:
Ապրիլի 1-ից գծանշումներ կատարելու, ինչպես նաև լուսացույցներ ու ճանապարհային նշաններ տեղադրելու գործառույթը կանցնի համայնքին: Զեկուցվել է, որ մրցույթներն արդեն կայացել են, առաջիկայում կմեկնարկի գծանշումը:
Համատիրություններում առկա կառավարման խնդիրներին հնարավորինս լուծումներ տալու նպատակով կներդրվի բազմաբնակարան բնակելի շենքերի կառավարման էլեկտրոնային համակարգ: Օրենսդրական դաշտում կլինեն փոփոխություններ: Փաթեթը դրվել է շրջանառության մեջ:
Համայնքի միջոցներով իրականացվող ծրագրով նախորդ շաբաթ մայրաքաղաքում փոխարինվել է երկու հիդրանտ: Ընթացիկ տարում նախատեսվում է այդ թիվն ավելացնել 53-ով:

Возможность обратного звонка в компании «Скорая помощь»:состоялось очередное рабочее совещание
В административных районах столицы продолжается процесс закрытия мусоропроводов. В данный момент есть 178 действующих мусоропроводов. В ходе очередного рабочего совещания мэр Грачья Саргсян поручил принять меры, чтобы полностью завершить процесс.
С целью более оперативного реагирования на звонки граждан в компании «Скорая помощь» внедряется система, позволяющая осуществлять обратный звонок. Заместитель мэра Геворг Симонян доложил, что работы по техническому переоборудованию находятся на стадии завершения.
Водители, зарегистрированные в компании «Ереванский автобус» получат медицинскую страховку. Тендер на выбор страховой компании уже состоялся, и с компанией, выигравшей тендер, скоро будет подписан контракт.
Согласно контрактам по субсидированию, в административном районе Нубарашен начат процесс проведения сети наружного освещения на неосвещенных улицах. Процесс осуществляется и в административных районах Арабкир и Нубарашен.
На крышах двух административных зданий мэрии Еревана будут установлены солнечные панели. С представительством ООН ведутся переговоры с целью рассматривания этой программы в контексте энергоэффективности и софинансирования проекта.
С 1-го апреля функция осуществления дорожных разметок, установки светофоров и дорожных знаков переходит к общине. Было доложено, что тендеры уже состоялись, разметка начнется в ближайшие дни.
Чтобы найти решения проблемам, связанным с управлением в кондоминиумах, будет внедрена электронная система управления многоквартирными домами. В законодательство будут внесены изменения. Пакет уже введен в оборот.
В рамках программы, осуществляемой за счет средств общины, на прошлой неделе в столице заменили два гидранта. В текущем году планируется увеличить число гидрантов на 53.