Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանին
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ուլրիկ Թիդեստրյոմին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը գոհունակությամբ նշել է, որ հայ-շվեդական բարձր մակարդակի հարաբերությունները նկատելիորեն նպաստում են նաև մայրաքաղաք Երևանի զարգացման ծրագրերի իրականացմանը: Մասնավորապես, Հայկ Մարությանը կարևորել է «կանաչ» տնտեսության զարգացման բնագավառում Երևանի և Շվեդիայի քաղաքների միջև համագործակցության ներուժը:
Իր հերթին դեսպան Թիդեստրյոմը արձանագրել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցած պատմական փոփոխություններն աննկատ չեն մնացել Սթոքհոլմում, ինչը լավատեսության հիմքեր է ստեղծում հարաբերությունների հետագա խորացման և ընդլայնման համար, այդ թվում՝ համայնքային մակարդակում:

Айк Марутян принял посла Швеции в Армении
Мэр Еревана Айк Марутян принял чрезвычайного и полномочного посла Королевства Швеция г-на Ульрика Тидестрома.
Приветствуя гостя, мэр отметил, что высокий уровень армяно-шведских отношений значительно способствует осуществлению программ по развитию Еревана. В частности, Айк Марутян подчеркнул важность сотрудничества между Ереваном и городами Швеции в области развития «зеленого» хозяйства.
Посол Тидестром в свою очередь отметил, что исторические изменения, имевшие место в Армении, привлекли внимание Стокгольма, что делает оптимистическим дальнейшее углубление и расширение сотрудничества в том числе на уровне общины.