Հանդիսավոր միջոցառում՝ ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի հիմնադրման 50-ամյա հոբելյանի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է Երևանի պետական համալսարանին առընթեր Արտաշես Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի հիմնադրման 50-ամյա հոբելյանի առթիվ կայացած հանդիսավոր միջոցառմանը: Արամ Խաչատրյանի անվան ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում կայացած միջոցառմանը ներկա է գտնվել նաև Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Հոբելյանի առթիվ տեղի է ունեցել հատուկ ծրարի մարման արարողություն: Դպրոցի 50-ամյակին նվիրված յուրահատուկ ֆիլատելիստական այդ արտադրանքի՝ հատուկ ծրարի վրա փակցված է 2006թ. թողարկված՝ դպրոցի հիմնադիր, ակադեմիկոս Արտաշես Շահինյանի 100-ամյակին նվիրված նամականիշը, որը մարվել է հատուկ դրոշմակնիքով: Ծրարին պատկերված են Ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի շենքը և դպրոցի 50-ամյակին նվիրված լոգոտիպը:
Միջոցառման շրջանակում ցուցադրվել են ֆիզիկամաթեմատիկական հատուկ դպրոցի 50-ամյա ուղին՝ զարգացման տարբեր փուլերը, ձեռքբերումներն ու նոր ծրագրերը ներկայացնող տեսանյութեր:

Торжественное мероприятие по случаю 50-летнего юбилея основания физико-математической специальной школы
Президент РА Серж Саргсян принял участие в торжественном мероприятии, состоявшемся по случаю 50-летнего юбилея основания физико-математической специальной школы им. Арташеса Шагиняна при Ереванском государственном университете. На мероприятии, проходившем в Большом зале Филармонии им. Арама Хачатуряна, присутствовал также мэр Еревана Тарон Маргарян.
По случаю юбилея прошла церемония гашения специального конверта, на котором приклеена марка, приуроченная к   50-летию школы, выпущенная в 2006 году и посвященная 100-летию основателя школы, академика Арташеса Шагиняна, которая была погашена специальной печатью.
В рамках мероприятия были представлены видеоматериалы, рассказывающие о прошедшем пути физико-математической специальной школы, различных этапах ее развития, достижениях и новых программах.