Երևանյան համաքաղաքային շաբաթօրյակի ընթացքում հավաքվել և աղբավայր է տեղափոխվել շուրջ 380 տոննա աղբ
Համաքաղաքային շաբաթօրյակի շրջանակում Երևանի բոլոր վարչական շրջաններում իրականացվել են լայնածավալ սանմաքրման աշխատանքներ: Պատշաճ տեսքի են բերվել հանրային օգտագործման տարածքները՝ բակերը, այգիներն ու պուրակները, ինչպես նաև հանրային նշանակության կառույցների ու ճանապարհների հարակից տարածքները:
Մայրաքաղաքի մաքրման աշխատանքներին մասնակցել են Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի, վարչական շրջանների աշխատակազմերի, քաղաքապետարանի ենթակայության կառույցների, պետական ու մասնավոր կազմակերությունների աշխատակիցներ, կրթօջախների և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ՝ ընդհանուր առմամբ 14550 անձ: Շաբաթօրյակի բոլոր մասնակիցներն ապահովված են եղել ձեռնոցներով, պարկերով, բահերով և անհրաժեշտ այլ պարագաներով: Առավել դժվարամատչելի տեղանքների մաքրման համար օգտագործվել է ծանր տեխնիկա:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության վարչության տվյալներով շաբաթօրյակի ընթացքում սանմաքրման աշխատանքներում ներգրավված է եղել 121 միավոր տարբեր նշանակության տեխնիկա, աղբավայր է տեղափոխվել շուրջ 380 տոննա աղբ:

В ходе ереванского общегородского субботника собрано 380 тонн мусора
В рамках общегородского субботника во всех административных районах столицы были проведены работы по санитарной очистке. В соответствующий вид были приведены дворы, парки и скверы, а так же территории зданий общественного назначения и прилегающие к дорогам участки.
В работе по очистке столицы приняли участие сотрудники аппаратов мэрии Ереван и административных районов, муниципальных структур, государственных и частных организаций, а так же представители вузов и общественных организаций. Всего – 14550 человек.
Все участники субботника были обеспечены перчатками, мешками, лопатами и другим необходимым инвентарем. По данным управления коммунального хозяйства аппарата мэрии Еревана за время общегородского субботника была задействована 121 единица техники различного назначения и собрано 380 тонн мусора.