Երևանի տրանսպորտային պարկը կհամալրվի ևս 100 նոր ավտոբուսով
Հաշվի առնելով քաղաքային տրանսպորտում 100 դրամանոց մետաղադրամների մեծ պահանջարկը` այսօրվանից համայնքային բոլոր նոր ավտոբուսների և միկրոավտոբուսների վարորդներն իրենց մոտ կունենան որոշակի քանակությամբ մանրադրամ: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ տնօրեն Էլբակ Թարփոշյանը զեկուցել է, որ առկա մանրադրամները կազմում են օրական շրջանառության ընդամենը 15 %-ը, ուստի կարևոր է, որ քաղաքացիները, նախքան միասնական տոմսային համակարգին անցնելը, ունենան 100 դրամանոցներ:
Երևանի քաղաքապետարանը ձեռք կբերի ևս 100 նոր ավտոբուս: Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանձնարարել է ավտոբուսների գնման համար մրցութային փաթեթ պատրաստել:
Մայրաքաղաքի տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումների շրջանակում կարդիականացվի նաև «Էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության շարժակազմը: Առաջիկայում կհայտարարվի 15 նոր տրոլեյբուսի ձեռքբերման մրցույթ:
Մայիսի 1-ից «Zhong Tong» մակնիշի նոր ավտոբուսներով կսպասարկվի ևս մի քանի երթուղի: Գործընթացը կկազմակերպվի ավտոբուսային պարկում այս պահին առկա 54 միավոր շարժակազմով:
Ասֆալտապատման աշխատանքներից անմիջապես հետո փողոցները պետք է գծանշվեն: Ոլորտների պատասխանատուներին հանձնարարվել է գործընթացը կազմակերպել համակարգված, որպեսզի գծանշման հետ կապված ուշացումներ չլինեն: Հիշեցնենք, որ ապրիլի 1-ից Երևանում գծանշումներ կատարելու, ինչպես նաև լուսացույցներ ու ճանապարհային նշաններ տեղադրելու գործառույթն անցել է համայնքին: Խնդրահարույց այս ոլորտը կանոնակարգելու համար Երևանի քաղաքապետարանը մի շարք քայլեր է ձեռնարկել՝ հաշվի առնելով վարորդների կողմից հաճախ բարձրացվող խնդիրները:
Արդեն մեկ շաբաթ է՝ «Շտապբուժօգնություն» ընկերության զանգերի կենտրոնում գործում է հետադարձ զանգի հնարավորությունը: Նոր համակարգի շնորհիվ 1-03 հեռախոսահամարի մուտքային բոլոր զանգերը կգրանցվեն և անպատասխան չեն մնա:

Транспортный парк Еревана пополнится 100 новыми автобусами
Учитывая спрос на 100-драмовые монеты для оплаты проезда на новых автобусах, водители всех новых общинных автобусов и микроавтобусов будут иметь при себе определенное количество монет для размена. В ходе очередного рабочего совещания директор компании «Ереванский автобус» Элбак Тарпошян отметил, что имеющиеся в наличии монеты составляют всего 15% от ежедневного оборота, поэтому пассажирам следует иметь при посадке 100-драмовые монеты до тех пор, пока единая билетная система будет введена.
Мэрия Еревана приобретет еще 100 новых автобусов. Мэр Грачья Саргсян поручил подготовить тендерный пакет на закупку автобусов.
В рамках реформ транспортной системы автобусный парк компании «Электроавтобус» будет модернизирован. Тендер на приобретение 15 новых троллейбусов будет объявлен через несколько дней.
С 1-го мая новые автобусы марки «Zhong Tong» начнут обслуживание нескольких новых маршрутов. Процесс будет организован имеющимися на данный момент в парке 54 автобусами.
Разметка улиц должна проводиться сразу после окончания асфальтных работ. Отвественным лицам было поручено организовать процесс координированно, чтобы не возникали задержки, вызванные разметкой. Следует напомнить, что с 1-го апреля функция разметки дорог, установки светофоров и дорожных знаков перешла в ведомство общины.С целью регулирования данной проблематичной сферы приняты в расчет вопросы, чаще всего поднимаемые водителями.
В ценре звонков компании «Скорая помощь» уже неделю действует функция обратного звонка. Благодаря новой системе, все входящие звонки будут фиксироваться и ни один не останется без ответа.