Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը հյուրընկալել է Մեգապոլիսների 6-րդ միջազգային օլիմպիադայի երևանյան թիմի անդամներին
31.05.2022
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը հյուրընկալել է Մոսկվայի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ՝ առցանց ձևաչափով անցկացված Մեգապոլիսների 6-րդ միջազգային առարկայական օլիմպիադայի մասնակիցներին: 2021-2022 ուսումնական տարվա օլիմպիադան կազմակերպվել է «Մաթեմատիկա», «Ֆիզիկա», «Քիմիա» և «Ինֆորմատիկա» առարկաներից: Երևանի թիմն այս տարի ևս գրանցել է բարձր արդյունքներ՝ արժանանալով 2-րդ կարգի մրցանակի, բլից-տուրում՝ գավաթի, իսկ անհատական մրցույթներում՝ 3 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալների:
Ողջունելով աշակերտներին՝ Լևոն Հովհաննիսյանը շնորհավորել է գրանցած արդյունքների կապակցությամբ և շնորհակալություն հայտնել օլիմպիադայում Երևանը լավագույնս ներկայացնելու համար:
«Վստահ եմ, որ դուք շարունակելու եք միշտ բարձր պահել Երևանի պատիվը միջազգային հարթակներում՝ գրանցելով նորանոր ձեռքբերումներ: Առանձնակի եմ կարևորում նաև ուսուցիչների, ինչպես նաև երևանյան թիմի ղեկավար-մարզիչների աշխատանքը, որոնք իրենց գործի նվիրյալներն են և կրթում են օրինակելի սերունդ»,- նշել է Լևոն Հովհաննիսյանը:

Первый заместитель мэра Еревана принял членов ереванской команды 6-օй Международной олимпиады мегаполисов
31.05.2022
Первый заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян принял участников 6-ой Международной олимпиады мегаполисов, которая прошла в режиме онлайн по инициативе мэрии Москвы. Олимпиада 2021-2022 учебного года была организована по предметам «Математика», «Физика», «Химия» и «Информатика». Команда Еревана в этом году добилась высоких результатов, завоевав 2-ое командное место, кубок в блиц-туре, 3 серебряные и 2 бронзовые медали в личном зачете.
Приветствуя школьников, Левон Оганнисян поздравил их с результатами и поблагодарил за лучшее представление Еревана на олимпиаде.
«Я уверен, что вы всегда будете продолжать поддерживать честь Еревана на международной арене, добиваясь новых успехов. Особое значение придаю работе учителей, а также руководителей и тренеров команды Еревана, преданных своему делу и воспитывающих образцовое поколение», — сказал Левон Оганнисян.