Սիրելի համաքաղաքացիներ,
1990 թվականից ի վեր միջազգային հանրությունը հոկտեմբերի 1-ը նշում է որպես Տարեցների միջազգային օր, ինչն, իմ խորին համոզմամբ, երիտասարդ և միջին տարիքի մարդկանց կողմից ավագ սերնդի ներկայացուցիչների հանդեպ հարգանքի արտահայտման կարևոր ամրագրում է:
Վստահ կարող եմ ասել, որ մեր տարեցների, տատիկների ու պապիկների հանդեպ առանձնակի ակնածանքն ու հարգանքը հայերիս մեջ ամրագրված է գենետիկորեն ու սերնդե սերունդ փոխանցվում է որպես հայի ապրելակերպի անբաժան մաս և շատ կարևոր մի բաղադրիչ: Մեր տարեցներն այն անկյունաքարերն են, որոնք հաստատուն են պահում մեր ավանդույթներն ու իրենց հաղորդած փորձով և գիտելիքով, լրացուցիչ լիցքեր են հաղորդում մեզ՝ ձգտելու նորանոր ձեռքբերումների: Հայերիս համար, անշուշտ, հատուկ օրեր անհրաժեշտ չեն, որ արտահայտենք մեր մեծերի հանդեպ սերն ու խոնարհումը: Նրանք մի՛շտ են մեր ուշադրության կենտրոնում:
Սիրելի՛ տատիկներ և պապիկներ,
սրտանց շնորհավորելով ձեզ Տարեցների միջազգային օրվա առթիվ, մաղթում եմ, որ լինեք առողջ ու միշտ ջերմությամբ շրջապատված: Համոզված եղեք, որ ձեր զավակները, թոռներն ու ծոռները, մենք՝ բոլորս, մշտապես ունե՛նք ձեր կենսափորձից բխող խորհրդի և բարի խոսքի կարիքը: Նաև վստահեցնում եմ, որ ձեզ հուզող խնդիրները միշտ են Երևանի քաղաքապետարանի ու անձամբ իմ ուշադրության կենտրոնում: Եվ մենք շարունակելու ենք անել ամեն ինչ, որ հնարավորին թեթևացնենք ձեր հոգսն ու ստեղծենք անհրաժեշտ պայմաններ՝ ձեր հարմարավետ միջավայրն ապահովելու համար:

С 1990 года международное сообщество отмечает 1-е октября как Международный день пожилых людей, что, по моему глубочайшему убеждению, является еще одним прекрасным поводом для проявления уважения к старшему поколению со стороны молодых и людей среднего возраста.
С уверенностью могу сказать, что особое почтение и уважение к представителям старшего поколения, нашим бабушкам и дедушкам, у армян закреплено генетически и передается из поколения в поколение. Наши представители старшего поколения сохраняют наши традиции и своим опытом и знаниями передают нам дополнительный стимул для новых достижений. Несомненно, армянам не нужны особые дни, чтобы выразить любовь и почтение к старшему поколению. Они всегда находятся в центре нашего внимания.
Дорогие бабушки и дедушки,
поздравляю вас по случаю Международного дня пожилых людей, желаю вам быть здоровыми и окруженными заботой и теплом. Будьте уверены, что ваши дети, внуки и правнуки, и все мы всегда нуждаемся в вашем богатом жизненном опыте и добрых советах. Также заверяю вас, что волнующие вас проблемы всегда находятся в центре моего личного внимания и внимания мэрии Еревана. И мы продолжим делать все возможное, чтобы облегчить ваши заботы и создавать необходимые условия для обеспечения удобной для вас среды.