Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Մարսելի քաղաքապետի տեղակալ Դիդիե Փարաքյանի հետ
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է «Էրեբունի-Երևան 2800» տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Մարսելի քաղաքապետի տեղակալ Դիդիե Փարաքյանի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու և Երևանի օրվան նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու համար՝ Հայկ Մարությանը բարձր է գնահատել Երևանի և Մարսելի միջև հաստատված 26-ամյա համագործակցությունն ու համոզմունք հայտնել, որ գալիք տարիներին համատեղ ուժերով երկու քաղաքները նորանոր ծրագրեր կյանքի կկոչեն:
«Երևանն ու Մարսելը համագործակցության լայն հեռանկար ունեն ինչպես քաղաքային տնտեսության տարբեր բնագավառներում, այնպես էլ կառավարման առումով: Վստահ եմ, որ գալիք տարիներին ևս համատեղ ուժերով կշարունակենք կյանքի կոչել նոր ծրագրեր՝ ի շահ Երևանի ու Մարսելի բնակիչների»,- նշել է քաղաքապետ Հայկ Մարությանն ու կարևորել հայազգի փոխքաղաքապետի անձնական ներդրումը երկու քաղաքների փոխշահավետ համագործակցության հարցում:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորելով Հայկ Մարությանին Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ, Մարսելի քաղաքապետի տեղակալ Դիդիե Փարաքյանն իր հերթին վստահեցրել է, որ կշարունակի անել հնարավորը՝ երկու քաղաքների համագործակցությունն առավել ամրապնդելու և խորացնելու համար:
Կողմերն անդրադարձել են նաև Երևան-Մարսել համագործակցության համաձայնագրով իրականացվող ծրագրերի ընթացքին, ինչպես նաև նախանշել անելիքները:

Мэр Еревана Айк Марутян встретился с вице-мэром Марселя Дидье Паракяном
Мэр Еревана Айк Марутян встретился с вице-мэром Марселя Дидье Паракяном, прибывшим в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2800». Выразив благодарность за визит и участие в мероприятиях, посвященных дню Еревана, Айк Марутян высоко оценил установленное между Ереваном и Марселем 26-летнее сотрудничество и выразил уверенность в том, что совместными усилиями двух городов в ближайшие годы будут реализованы новые программы.
«Ереван и Марсель имеют широкие перспективы сотрудничества как в различных сферах городского хозяйства, так и в сфере управления. Убежден, что совместными усилиями в ближайшие годы мы продолжим реализовывать новые программы на благо жителей Еревана и Марселя»,-отметил мэр Айк Марутян. Мэр также придал важность личному вкладу вице-мэра армянского происхождения в развитие взаимовыгодного сотрудничества между двумя городами.
Выразив благодарность за теплый прием и поздравив Айка Марутяна по случаю избрания на пост мэра Еревана, вице-мэр Марселя Дидье Паракяном в свою очередь заверил, что сделает все возможное для дальнейшего укрепления и углубления сотрудничества между двумя городами.
В рамках встречи стороны также обсудили вопросы, связанные с ходом программ, реализуемых в рамках Соглашения о сотрудничестве, а также обсудили дальнейшие программы.