Ապրիլի 7-ին մայրաքաղաքում կանցկացվեն մի շարք տոնական միջոցառումներ
Վերջին տարիներին ձևավորված բարի ավանդույթի համաձայն՝ Երևանի քաղաքապետարանը, Մայրության և գեղեցկության տոնի՝ ապրիլի 7-ի առթիվ, հաճելի անակնկալներ է նախապատրաստել մայրաքաղաքի կանանց, աղջիկների և այդ օրը Երևանում գտնվող իգական սեռի զբոսաշրջիկների համար:
Անակնկալները կմեկնարկեն «Զվարթնոց» օդանավակայանից, որտեղ վաղ առավոտից ժամանող բոլոր կանանց և աղջիկներին կդիմավորեն ծաղիկներով ու շնորհավորական բացիկներով:
Օրվա ընթացքում անակնկալներ են սպասվում նաև մայրաքաղաքի փողոցներում, Երևանի մետրոպոլիտենում: Կանայք և աղջիկները ժամը 12:00-19:00-ն կարող են այցելել նաև Ազատության հրապարակ՝ դառնալով «STR» ՀԿ հետ համատեղ անցկացվող ավտո-մոտո թյունինգ շոուի մասնակիցը:
Ժամը 18:00-20:00-ն Հյուսիսային պողոտայի միջնամասում տեղակայված բեմահարթակում կկազմակերպվի համերգային ծրագիր:
Ժամը 19:00-ից էլ Հանրապետության հրապարակում հանդիսավորությամբ կմիացվեն շատրվանները, որոնք կներկայանան ամբողջությամբ նոր երգացանկով, ինչը կուղեկցվի հաճելի անակնկալներով:
Ապրիլի 7-ին և կանանց միամսյակին նվիրված միջոցառումները կեզրափակվեն Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում, որտեղ ժամը 19:00-21:00-ն կանցկացվի գալա համերգ:
Մայրության և գեղեցկության տոնի առթիվ անակնկալեր են սպասվում նաև մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջաններում:

7-го апреля в Ереване пройдут праздничные мероприятия
По доброй традиции, сформированной за последние годы, по случаю 7 апреля - Дня материнства и красоты, мэрия Еревана подготовила приятные сюрпризы для женщин и девушек.
Сюрпризы начнутся в аэропорту «Звартноц», где с раннего утра прибывших в столицу представительниц прекрасного пола будут встречать цветами и поздравительными открытками.
Приятные сюрпризы будут ждать их в течение дня также на улицах столицы и в ереванском метрополитене.
С 12:00 до 19:00 желающие могут посетить площадь Азатутян (площадь Свободы) и стать участниками авто-мото тюнинг шоу, которые организовывается совместно с ОО «STR».
С 18:00 до 20:00 в центральной части Северного проспекта будет организована концертная программа.
В 19:00 на площади Республики состоится торжественная церемония запуска поющих фонтанов.
Мероприятия, посвященные 7 апреля и женским праздникам, будут обобщены на площади Шарля Азнавура, где с 19:00 до 21:00 состоится гала-концерт.
Праздничные мероприятия по случаю Дня материнства и красоты будут организованы также во всех административных районах столицы.