Երևանի քաղաքապետը հանդիպել է զբոսաշրջության ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
Ի՞նչ քայլեր ու նախագծեր են հարկավոր Երևանը որպես գրավիչ զբոսաշրջային քաղաք դիրքավորելու համար. քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ոլորտում առկա խնդիրները քննարկել է զբոսաշրջային օպերատորների, ասոցիացիաների և հյուրանոցային տնտեսությունների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում ոլորտի ներկայացուցիչներն առանձնացրել են մի շարք հարցեր. համայնքի աջակցություն մասնավոր փառատոներին, քաղաքի հարմարավետության ապահովում ու մի շարք այլ ենթակառուցվածքներ:
«Երևանի զբոսաշրջային ոլորտը զարգացնելու և հարմարավետ ու հյուրընկալ միջավայր ձևավորելու նպատակով համայնքը տարբեր նոր նախագծեր է դիտարկում, և այս հարցում ակնկալում ենք նաև ձեր աջակցությունը: Կան դիտարկումներ, որոնց ուղղությամբ արդեն իսկ հիմնարար լուծումներ են մշակվել և դրանք մտել են գործնական փուլ: Մենք պատրաստ ենք լինել ձեր գործընկերը՝ առարկայական նախագծերի իրականացման հարցում»,- նշել է Տիգրան Ավինյանը:
Վերջին տարիներին մայրաքաղաքում նախաձեռնվող մշակութային միջոցառումներն առանձնանում են իրենց բացառիկությամբ. քաղաքապետ Ավինյանը կարևորել է նաև միջոցառումային զբոսաշրջությունը զարգացնելու անհրաժեշտությունը: Շատ շուտով Երևանն, ի դեպ, կունենա իր բրենդը, որը կթելադրի քաղաքին ու երևանյան միջավայրին համահունչ նոր ոճ և մոտեցումներ՝ տարբեր ոլորտներում:

Мэр Еревана встретился с представителями сферы туризма
Какие шаги и проекты необходимы для развития сферы туризма, для позиционирования Еревана как более привлекательного туристического направления. Мэр Тигран Авинян обсудил проблемы отрасли с туроператорами, ассоциациями и представителями туристического хозяйства. Представители туристической индустрии выделили  ряд вопросов, таких как поддержка общины в реализации частных фестивалей, обеспечение удобства городской среды и другие инфраструктуры.
Мэр отметил, что с целью развития сферы туризма и обеспечения комфортной и гостеприимной среды в столице городские власти рассматривают ряд новых проектов, и в этом деле ожидается поддержка туристический организаций. Мэр подчеркнул, что власти готовы стать партнерами с представителями индустрии туризма для реализации более предметных проектов.
Мэр также подчеркнул необходимость развития событийного туризма. Вскоре у Еревана будет свой бренд, вокруг которого появятся новые подходы и новый стиль, что создаст более гармоничную атмосферу в столице.