«Մեր հիմնական առաքելությունը համակարգեր ստեղծելն է». Կենտրոն վարչական շրջանը նոր ղեկավար ունի
Երևանի քաղաքապետը Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմին է ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Ավետ Պողոսյանին: Քաղաքապետ Մարությանն իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանին և աշխատակազմին՝ կատարած աշխատանքի համար ու ակնկալել վարչական շրջանի նոր ղեկավարի հետ արդյունավետ համագործակցություն ու աշխատանք:
«Որպես քաղաքային իշխանություն՝ մեր հիմնական առաքելությունը համակարգեր ստեղծելն է: Ստեղծում ենք համակարգեր, որ վարչական շրջանների ղեկավարները, փոխքաղաքապետերը, վարչության պետերը, քաղաքապետը, ինչ անձնավորություն էլ հետագայում լինի և ով էլ լինի, համակարգն այնպես աշխատի, որ անկախ ամեն ինչից քաղաքը մնա կայուն վիճակում: Եվ յուրաքանչյուր քաղաքային իշխանություն ուղղակի իր տարբեր շտկումներն անի այդ ամեն ինչում՝ ստեղծելով էլ ավելի նոր համակարգեր»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Հայկ Մարությանը նշել է, որ ապօրինի շինարարության, բացօթյա ապօրինի առևտրի կանխարգելման, բազմաբնակարան բնակելի շենքերի խնդիրների կարգավորման նպատակով քաղաքապետարանն այսօր մի շարք օրենսդրական փոփոխություններ է նախաձեռնել:
«Հավասարություն, արդարություն և օրենքի գերակայություն. սա մեր հիմնական սկզբունքն է: Շատ տնտեսվարողների շահեր այսօր հենց Կենտրոնում են: Եվ մոտեցումն, ամենակարևորը, բոլոր տնտեսվարողների հարցում պետք է լինի հավասար: Բազմիցս ասվել է, որ մենք արտոնյալներ չունենք, մենք չունենք մարդիկ, որոնք կարող են մի բան անել, իսկ միևնույն ժամանակ ինչ-որ մեկը չի կարող անել: Այս սկզբունքն ածանցում ենք բոլոր ոլորտներին»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Քաղաքի առջև դրված խնդիրները լուծելու և քաղաքային իշխանության տարբեր նախաձեռնությունները կյանքի կոչելու գործում Հայկ Մարությանը կարևորել է նաև բնակիչների հետ համագործակցությունն ու ամենօրյա աշխատանքը:

«Наша основная миссия - создавать системы»: у административного района Кентрон новый руководитель
Мэр Еревана представил сотрудникам аппарата административного района Кентрон новоназначенного руководителя Авета Погосяна. Выразив благодарность бывшему руководителю Виктору Мнацаканяну и сотрудникам аппарата за проделанную работу, мэр Марутян выразил надежду на эффективную работу и сотрудничество с новым руководителем.
«Основная миссия городских властей - создавать системы. Мы создаем системы, чтобы город и городское хозяйство оставались стабильными, в независимости от того, кто будет руководитель административного района, заместитель мэра, начальником управления или мэр»,-подчеркнул мэр столицы.
Айк Марутян отметил, что на сегодняшний день мэрия инициировала ряд законодательных изменений с целью решения проблем, связанных с незаконным строительством, предотвращением незаконной уличной торговли и регулированием проблем многоквартирных домов.
«Равенство, справедливость и верховенство закона. это наш основной принцип. Неоднократно говорилось о том, что никто не должен пользоваться привилегией, и этот принцип применяется во всех сферах»,-подчеркнул мэр.
Айк Марутян также подчеркнул важность сотрудничества с жителями в деле решения городских проблем и реализации различных инициатив городских властей.